Opis wydawcy

Po tym, jak jeden zawalony egzamin przekreślił szanse Hani na karierę akademicką, dziewczyna postanawia wrócić do rodzinnego domu. Życie w niewielkim miasteczku, praca w lumpeksie i nudny mężczyzna, z którym spotyka się dla zabicia czasu, nie dają jej jednak satysfakcji. Dlatego, gdy dostaje nieoczekiwaną propozycję objęcia posady nauczycielki w jednym z toruńskich liceów, bez wahania ją przyjmuje.

Toruń stawia przed Hanią nie tylko nowe wyzwania zawodowe, lecz także problemy, z którymi musi się zmierzyć, tak samo jak z niespodziewanymi plotkami na swój temat. Szereg zdarzeń sprawia, że podejmuje walkę o siebie i odkrywa nieznaną dotąd część swojej tożsamości. Przewartościowuje swoje dotychczasowe priorytety i zaczyna pojmować, że jeśli nie zboczy z dawno zaplanowanej ścieżki, to nie natrafi na upragnione szczęście.

Jak Hania poradzi sobie z zachodzącymi w jej życiu zmianami? Czy we wszystkich zawirowaniach dostrzeże podkochującego się w niej skrycie adoratora? I kim tak naprawdę jest emerytowana aktorka, którą na drodze dziewczyny stawia los?

Recenzje

Marta Lenkowska potrafi wejść w głąb serca czytelnika i wywołać w nim tornado. Po raz drugi pokazała ile pracy oraz pasji wkłada w napisane przez nią historie. Wszystko jest dopracowane, przemyślane, warsztat pisarski jest lekki, doskonały, a postaci które tworzy są niesamowicie realne i możemy się z nimi utożsamiać.

Patrycja @potrafieczytac

Jestem zdania, że to powieść z tych, od których nie można się oderwać do ostatniej kropeczki. Bohaterowie poprzez prawdziwe, życiowe wybory, doświadczenia stają nam się bliżsi, możemy się z nimi identyfikować. Kibicujemy im, wspólnie przeżywamy rozczarowania, radujemy się z sukcesów. To historia, która sprawiła, że pomimo życiowego pędu zatrzymałam się i znalazłam czas dla samej siebie. Dla swoich myśli, uczuć, na chwilę byłam tylko ja i książka.

Ewelina @zaczytana_ewelka_

Lenkowska stworzyła historię poruszająca, dającą do myślenia, refleksyjną, motywującą, a jednocześnie lekką. Traktującą o drodze w głąb siebie i odnajdywaniu siebie na nowo. O marzeniach, o których należy głośno mówić, bo wtedy dajemy im życie.

Sylwia @ksiazka_do_towarzystwa

Perypetie Hani, Edyty i Natalii są znakomitym dowodem na to, że mimo poniesionych ciosów od losu wszystko może zmienić się na lepsze. Czasami gdy jedne możliwości nam uciekają, to otrzymujemy inne. Warto to dostrzec i wykorzystać.

Andżelika @czytam_dla_przyjemnosci

„Droga białych kwiatów” to książka o gorzkim smaku niespełnionych oczekiwań, poszukiwania siebie, próbie zrozumienia ludzi innych oraz odcięcia się od przeszłości, która próbuje zakorzenić nas w miejscu, w którym nie jesteśmy szczęśliwi.

Sandra @o_ksiazka

Uwielbiam w książkach Marty to, że są przepełnione wielkimi emocjami i ukazują zwyczajnych ludzi, takich jak my, którzy na co dzień muszą zmierzyć się z wieloma problemami.

Marta @martaczytaigotuje